Premiera gry 20 stycznia
Opisy galaktyk:
Galaktyka Południowy Wiatraczek
Galaktyka spiralna znacznych rozmiarów, bliźniaczo podobna do galaktyki drogi mlecznej. Swoją nazwę wzięła od kształtu spiralnych ramion, które przypominają wiatrak. W galaktyce tej zaobserwowano wiele wybuchów supernowych. Cechą charakterystyczną tej galaktyki jest podwójny pierścień okalający jądro galaktyki.
Galaktyka Rzeźbiarza
Galaktyka spiralna znacznych rozmiarów o bardzo dobrze rozwiniętych dwóch ramionach oraz bardzo małym jądrze. Galaktyka ta charakteryzuje się bardzo wydłużonym i spłaszczonym kształtem.
Wielki Obłok Magellana
Galaktyka nieregularna (lub spiralna późnego typu) średniej wielkości, która wraz z galaktyką drogi mlecznej stanowi trzon dla innych galaktyk karłowatych. Masa tej galaktyki wynosi około 20 mld mas gwiazd typu G. Jest ośrodkiem licznego tworzenia nowych gwiazd.
Mały Obłok Magellana
Karłowata galaktyka nieregularna, która została rozerwana przez siły grawitacyjne galaktyki drogi mlecznej i obecnie będącej jej satelitą. Tworzy parę z wielkim obłokiem maggelana. Mimo nieregularnego kształtu, nadal posiada reliktową poprzeczkę jaką posiadała będąc jeszcze galaktyką spiralną.
Galaktyka Andromedy
Ogromna galaktyka spiralna posiadająca około biliona gwiazd (więcej niż galaktyka drogi mlecznej oraz trójkąta) . Posiada dwa kwazary i silnie zaznaczone jądro. Z powodu swojej ogromnej masy posiada wiele satelitarnych galaktyk karłowatych. Najprawdopodobniej pochłonęła też od 1 do 12 mniejszych sobie galaktyk. Obecnie jest skierowana na kurs kolizyjny z galaktyką drogi mlecznej, z którą być może zderzy się za około 3 miliardy lat.
Galaktyka Drogi Mlecznej
Galaktyka spiralna z poprzeczką. Posiada około 400 miliardów gwiazd upakowanych dość gęsto. Łączna masa galaktyki to około 10.000.000.000.000 gwiazd typu G. Ramiona zewnętrzne i wewnętrzne krążą z różną prędkością. Galaktyka ta posiada największe znane skupisko ciemnej materii w grupie lokalnej – dzięki czemu jej całkowita masa przekracza tą z galaktyki Andromedy, do której jest zresztą bliźniaczo podobna. Galaktyka ta wpływa na losy dużej części grupy lokalnej poprzez oddziaływanie grawitacyjne. Bardzo wiele galaktyk karłowatych jest jej satelitami.
Galaktyka Bodego
Galaktyka spiralna z poprzeczką, dość dużych rozmiarów. Posiada bardzo mało ciemnej materii w porównaniu do innych galaktyk. Ma wyraźne jądro i dwa wydłużone ramiona.
Galaktyka Centaura A
Średniej wielkości galaktyka soczewkowata. Należy do tzw. radiogalaktyk – emituje ona bowiem bardzo silne emisje fal radiowych. Rozciąga się na odległość 60 000 lat świetlnych.
Galaktyka trójkąta
Galaktyka spiralna, trzecia co do wielkości w naszej grupie lokalnej (po Andromedzie i Drodze Mlecznej). Jej masa to 2,0 × 1010, choć rozciąga się tylko na długość 60 000 lat świetlnych. Galaktyka ta posiada największe znane obszary formowania się gwiazd, które wyłaniają się z obłoków materii galaktycznej.
Galaktyka Omega Centurii
Bardzo mała galaktyka karłowata, będąca w zasadzie gromadą kulistą i satelitą drogi mlecznej. Rozciąga się zaledwie na obszarze 100 lat świetlnych, ale posiada około 10 milionów gwiazd. Mimo wszystko posiada kwazar o masie 40.000 mas standardowych gwiazd typu G. Najprawdopodobniej zderzyła się ona kiedyś z galaktyką drogi mlecznej, przelatując na wylot, tracąc przy tym dużą liczbę swoich gwiazd, a z powodu zbyt małej prędkości ucieczki, pozostało w halo większej galaktyki.
Offline